![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSn3-twiC13HnOILgyNVMhmMSO3biK_k5PO8ah7gONZMyXccCTJPpOfY4E9ed21bwMgzc1xWi-X0KKraKeEYchti5tE2HylN2vR9o530jJe_F2B9q-vl7gNdOdGvP55-YdiAWRA6js8VKf/s640/Screenshot_584.png)
Πάτωμα βάζουμε αφού το μελίσσι σφίξει καλά ο πλυθησμός του. Πχ αμα είναι 9άρι και ο πλυθησμός δεν είναι "πολύς" σε κάθε πλαίσιο, δε πρέπει να σηκώσουμε πάτωμα. Εξαίρεση αποτελεί η περίπτωση όταν τα μελίσσια μας έχουν υψηλή τάση για σμηνουργία, οπου σε μια τέτοια περίπτωση σηκώνουμε πάτωμα για πρόληψη. Γενικά όμως τη περίοδο που διανύουμε σηκώνουμε πάτωμα στα 9+ πλαισια πλυθησμό και στους 7-8 γόνους ανάλογα με την έκταση που έχουν. Όλα αυτά αναφέρονται και στο βίντεο αναλυτικά. Δείτε το...
0 Σχόλια
Για οποιαδήποτε ερώτηση πάνω στις αναρτήσεις μας , αφήστε ένα σχόλιο και εμείς με χαρά θα σας απαντήσουμε. Ορεινή Μέλισσα! Καλώς Ήρθατε!