![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiY2xF5YZC-JNPBrtGZajkuwA665ZNDLiPsJfuEK7CvnbXAuFmYNGe2SauBkcncH6p9XQEScjGsUQq01zQfQfBSMfiwul2cWBztoH_Uw_Q_uYbOF-ta-mWQ8Zpd33XxRj7H7Fb7EdA4NA8/s640/20170305_184640.jpg)
Την Κυριακή 5/3/2017 οι Καρδιτσιώτες μελισσοκόμοι έκοψαν την πίτα τους για την καινούρια χρονιά. Η όμορφη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στον χώρο του Παυσιλίπου στις 6.00 μμ. Το παρόν έδωσαν ο δήμαρχος της πόλης κ. Φώτης Aλεξάκος, ο πρόεδρος της ΟΜΣΕ(ομοσπονδίας μελισσοκομικών συλλόγων Ελλάδος) κ. Βασίλης Ντούρας , ο διευθυντής της ΑΝ.ΚΑ (αναπτυξιακή Καρδίτσας) κ. Βασίλης Μπέλλης και εκ μέρους της Μητρόπολης ο πατέρας Παναγιώτης Γιαννουσάς.
Ο τυχερός που κέρδισε το φλουρί Βασίλης Νταντάμης πήρε μία κυψέλη οριζόντιας ανάπτυξης 25 πλαισίων προσφορά του καταστήματος kipselesshop ,χορηγού της εκδήλωσης.Σύντομο χαιρετισμό απήυθηνε πρώτος ο δήμαρχος της πόλης, στην συνέχεια πήρε τον λόγο ο πρόεδρος της ΟΜΣΕ κ. Βασίλης Ντούρας μίλησε για την ενότητα και την ανάγκη για συμπόρευση των μελισσοκόμων για να αντιμετωπίσουν τα μεγάλα προβλήματα του χώρου και τέλος ο διευθυντής της ΑΝ. ΚΑ κ. Βασίλης Μπέλλης τόνισε την ανάγκη για την δημιουργία ενός συνεταιρισμού που θα αγκαλιάσει και θα στηρίξει όλους τους μελισσοκόμους του νομού.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzZvyCS64P9cxBzhjuV7gPOmdzNSeBB5H0LBtXEx5VSEwmaRBrLQuYhDugD8i-1IEevYwN-S_t1NWMzwdTEq4vZCIa30iwH7SgPND7bpwMphERHjH2z44wmD-JjQTsrjXjTEE8oQnm54A/s640/20170305_184720.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiY2xF5YZC-JNPBrtGZajkuwA665ZNDLiPsJfuEK7CvnbXAuFmYNGe2SauBkcncH6p9XQEScjGsUQq01zQfQfBSMfiwul2cWBztoH_Uw_Q_uYbOF-ta-mWQ8Zpd33XxRj7H7Fb7EdA4NA8/s640/20170305_184640.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipqEpR3uhyphenhyphen2emo4fGEOx3MODUwLGPF3lUQNRHhmUAG0UVn97MTng-IxDWQ47c8Zjd1G4Ds-4tmk3yL3SlHrTQsOfuFRV4Kx4RWXAqJodHLvKRFkAvOOAkSbr0igcH2AvjK-fGwLT80vgw/s640/20170305_184549.jpg)
0 Σχόλια
Για οποιαδήποτε ερώτηση πάνω στις αναρτήσεις μας , αφήστε ένα σχόλιο και εμείς με χαρά θα σας απαντήσουμε. Ορεινή Μέλισσα! Καλώς Ήρθατε!